Звіт
директора Шпилівського ліцею Іванківської селищної ради
ВІРИ СКОПИЧ
про свою діяльність на посаді за 2023– 2024 н. р.
28.06.2024
Шановні присутні! Відповідно до наказу МОН України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28.01.2005 №55 керівники закладів освіти щорічно після завершення навчального року звітують перед педагогічним колективом, батьківським загалом, представниками громадськості про виконану роботу за навчальний рік.
Як директор закладу освіти, у своїй діяльності протягом звітного періоду керувалася Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Статутом закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами МОН України та Постановами Кабінету Міністрів України, посадовими обов’язками директора, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу освіти.
Загальна інформація про заклад освіти
У 2023-2024 навчальному році освітній процес забезпечували 18 педагогічних працівників. Технічних працівників - 5. Навчалося на кінець року 65 учнів у 1- 11 класах, 11 вихованців дитячого садка. У початковій школі 4 класи, у яких навчалося 30 учнів; в 5-9 класах 4 класи – 24 учні, у 5 класі одна учениця, яка навчалася індивідуально і 1 учениця-екстернат; у 10-11 класах - 10 учнів.
Кадрове забезпечення
Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової освіти педпрацівників. У 2023/2024 н.р. заклад освіти був забезпечений штатними працівниками на 100%.
За якісним складом педагогічних працівників заклад освіти має такі показники: педагогічне звання «Старший учитель» мають 3 вчителі, «Майстер спорту» - 1;
- «Вища» категорія – 5
Спеціаліст І категорії – 6
Спеціаліст ІІ категорії – 1
«Спеціаліст» – 6
Забезпечення обов’язковою освітою
У 2023 – 2024 навчальному році робота закладу освіти була спрямована на виконання Указів Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), від 12 серпня 2022 року №573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», Законом України від 19.06.2022 №2315-ІХ «Про внесення змін до розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», наказом МОЗ України від 25.09.2020 № 2205 “Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти”, Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 №1115, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 2022 року № 1371 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» (зі змінами, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 серпня 2022 року № 1529 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 2022 року № 1371»), Положення про здобуття повної загальної середньої освіти у Шпилівському ліцеї Іванківської селищної ради та рішенням педагогічної ради закладу від 31.08.2023 року №1, Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середної освіти, Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПІН5.5.2.008-01), Статуту та інших законодавчих і нромативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».
У 2023-2024 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів за новим Державним стандартом “Нова українська школа”, удосконалення змісту освітнього процесу, упровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей учасників освітнього процесу, подальше впровадження профільного навчання, забезпечення інклюзивного навчання. Освітній процес відбувався в одну зміну.
Протягом року простежувався і певний рух учнів. Так, протягом 2023– 2024 н.р. прибуло 2 учні;
вибуло: 7 учнів - дітей Громадської організації Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Нова Надія» с. Коленці, які були евакуйовані за кордон через вторгнення росії в Україну та бойовими діями на території Іванківської громади і продовжують навчання в місцевих навчальних закладах;
1 учениця, як дитина, яка є покинутою та влаштована в Київський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей де і буде проживати і продовжувати навчання.
У зв’язку із оголошенням воєнного стану з 24 лютого 2022 року почали прибувати діти із зон бойових дій та тимчасово окупованих територій. На завершення 2023-2024 навчального року дітей із числа внутрішньо переміщених осіб в закладі -1 учень.
Форми здобуття освіти у 2023-2024 н.р.:
інституційна (очна, дистанційна)
індивідуальна: екстернатна форма – 1 учениця
Національною радою реформ визнано інклюзивне навчання одним із пріоритетів розвитку держави, що є одним із основних чинників реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Україні.
У 2023-2024 навчальному році організовано інклюзивне навчання в 4 класі на підставі заяви батьків дитини з особливими освітніми потребами та висновку інклюзивно-ресурсного центру, у якому навчалася 1 учениця.
Функціонувала група продовженого дня. Вихователі ГПД працювали над створенням умов для повноцінного розвитку особистості молодшого школяра через комплексний системний підхід до організації виховання, навчання, розвитку та збереження здоров’я учнів, проводить розвивальні та спортивні ігри, спостереження за природою під час прогулянок, виховні заходи.
Наш ліцей має у своєму складі ЗДО. Працює у нашому садочку одна група змішаного типу віковий склад вихованців 3-6 років. Кількість вихованців – 11. Для створення єдиного освітнього процесу в закладі застосовується наступність між дошкільною та початковою освітою, що логічно продовжується від дитячого садка до школи.
Методична робота
У 2023-2024 н.р. заклад освіти продовжив роботу над проблемним питанням «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу – умова досягнення якісної освіти».
Затверджено мережу колективних форм методичної роботи: ліцейські методичні об’єднання за освітніми галузями:
М/О вчителів початкових класів (керівник Баранова С.В.)
М/О вчителів предметів філологічного напрямку (керівник Воронічева Т.В.)
М/О вчителів природничо-математичних наук (керівник Нечипорук Т.В.)
М/О вчителів суспільно-гуманітарних наук (керівник Михайленко О.О.)
М/О класних керівників (керівник Кузьменко О.М.)
Вчитель географії Скопич В.О. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності "Учитель року - 2024" в номінації "Географія" (І етап).
Педагоги у 2023-2024 н.р. пройшли курсову підготовку у комунальному навчальному закладі Київської обласної ради «Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів» у місті Біла Церква згідно з планом-графіком курсової підготовки. Під час воєнного стану вчителі проходили курси дистанційно. Також пройшли онлайн-курси, семінари, вебінари на різних інтернет ресурсах та освітніх онлайн середовищах: Prometheus, Edera, освітній проєкт «На урок», Нова українська школа, інтерактивне навчальне видавництво «Ранок», Освіторія, Всеосвіта, тощо.
Дієвим органом у структурі роботи ліцею є педагогічні ради, проведення яких мали на меті стимулювання розвитку творчого потенціалу педколективу, забезпечення підвищення якості освітнього процесу, зокрема, реалізацію річного плану та стратегії розвитку закладу.
Було проведено 10 засідань педагогічної ради: тематичні, організаційні.
На педагогічних радах досить послідовно, детально і предметно розглядались питання щодо організації безпечного освітнього середовища в умовах оголошення воєнного стану, де педагогічні працівники одержали рекомендації щодо формування психологічно здорового мікроклімату, психологічної підтримки всіх здобувачів освіти, створення безпечного освітнього процесу. Приділено увагу питанню про організацію освітнього процесу за технологіями дистанційного навчання в умовах воєнного стану.
Реформування освіти вимагає від педагогів постійного поповнення як професійних знань, так і вдосконалення методичної майстерності. Своїми напрацюваннями вчителі закладу ділилися з колегами.
Учителі проводили інноваційні методичні заходи: тренінги, майстер – класи, вебінари, поширюючи свій досвід роботи. Були членами журі районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад і конкурсів. Створювали та опубліковували розробки своїх уроків на онлайн платформах освітнього проєкту «На урок» і Всеосвіта, одержали сертифікати. Нагороджено грамотою відділу освіти Іванківської селищної ради Михайленко О.О. вчителя історії за підготовку призера ІІІ (обласного) етапу ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Нагороджено грамотою відділу освіти Іванківської селищної ради Глущенко Л.М. керівника гуртка Іванківського ЦДЮТ за підготовку переможців обласних, Всеукраїнських, міжнародних конкурсів, виставок, фестивалів, акцій.
У 2023-2024 н.р. атестувались 3 педпрацівників: 1- атестаційною комісією ІІ рівня та 2 –атестаційною комісією І рівня. За підсумками атестації:
Скопич Віра Олександрівна, директор, відповідає займаній посаді та підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» як вчителю географії.
Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» вчителю фізичної культури, основ здоров’я, здоров’я безпеки та добробуту, інформатики Бдієнку Вячеславу Олеговичу.
Підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель» вчителю зарубіжної літератури, географії, української мови Глущенко Любові Митрофанівні.
Результативність освітнього процесу
Організація освітньої діяльності здійснювалася відповідно до Освітніх програм закладу освіти для 1-2, 3-4, 5-6, 6-11 класів, схвалених педагогічною радою ТА затверджених наказом по ліцею.
Освітній процес здійснювався офлайн, а у другому семестрі в травні місяці– онлайн (через затоплення грунтовими водами укриття ліцею і неможливість перебування в ньому під час повітряних тривог).
Організація дистанційного навчання включала в себе налагодження каналів комунікації між всіма учасниками освітнього процесу, адаптацію розкладу та графіка навчання, зміну формату подачі матеріалу, зворотний зв’язок і контроль за виконанням завдань. Для цього педагоги використовували різні інтернет-ресурси: (ZOOM, Meet, Viber, Skype, IMessage, електронна пошта).
Система оцінювання в закладі освіти:
формувальне
рівневе
12-тибальне
У 10,11 класах вивчається профільний предмет географія.
Результати праці – це основний показник діяльності закладу освіти.
Одним з найважливіших результатів є якість навчання.
У 2023 – 2024 н. р. високий рівень знань виявили - 2 учні(1,62%) достатній - 30 учнів (51,62%) середній – 22 учні (46,76%), учнів з початковим рівнем знань немає. В даному розрахунку учні 3-11 класів, які оцінюються рівнево та бально. Учні 1 і 2 класів – оцінювання формувальне.
Учні 4, 9 класів звільнені від ДПА .
Учні 11 класу мали можливість зареєструватися для проходження ЗНО у вигляді НМТ.
У закладі освіти приділяється велика увага роботі з обдарованими дітьми. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад брали участь переможці І етапу (шкільного). Наші учні є учасниками і переможцями різноманітних Конкурсів.
ДОСЯГНЕННЯ наших ліцеїстів та їх вчителів-наставників, керівників у всіх галузях освітнього процесу урочного та позаурочного, позашкільного. Щиро дякую вам за працю, активну життєву позицію, креативність, творчий підхід, цікаві ідеї. Так тримати !!! Молодці!!!
Грамоти та подяки учнів за 2023-2024 н.р.
Сертифікат Гриценку Артему за участь в обласному патріотичному фоточеленджі «Мирна незалежна Україна», керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Сертифікат Молот Богдані за участь в обласному патріотичному фоточеленджі «Мирна незалежна Україна», керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Грамота за ІІ місце учням 10-11 класів за участь у дружній зустрічі з волейболу, вчитель Бдієнко Вячеслав Олегович;
Грамота Гриценку Артему за І місце у територіальному етапі обласної природоохоронної акції «Мартин звичайний – птах року 2023» керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Грамота Даниленко Дар’ї за ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Птах року- 2023» номінація «Кращий літературний твір», керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Грамота Молот Богдані за ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Птах року – 2023» номінація «Кращий малюнок і креативність сприйняття орнітофауни», керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Грамота Даниленко Дар’ї за ІІІ місце (номінація «Відеоробота») у ІІІ Всеукраїнському конкурсі проєктів «Українська мова в об’єктиві», керівник Проява Юлія Петрівна;
Грамота Гриценку Артему за ІІІ місце (номінація «Відеоробота») у ІІІ Всеукраїнському конкурсі проєктів «Українська мова в об’єктиві», керівник Проява Юлія Петрівна;
Сертифікат Молот Богдані вихованці гуртка «Рідний край» за участь в обласній пошуковій акції «Герої серед нас: сучасні захисники України», керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Грамота Осипенко Вікторії за ІІІ місце в ІІ етапі ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, керівник Проява Юлія Петрівна;
Грамота Молот Богдані за І місце у ІІ етапі ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» номінація «Література», керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Грамота Молоту Ростиславу за ІІ місце у ІІ етапі ХХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», номінація «Історія України та державотворення», керівник Михайленко Ольга Олексіївна;
Сертифікат авторці дослідницького проєкту , представленого в Альманасі – 2023 «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму» Осипенко Вікторії, керівник Воронічева Таміла Василівна;
Грамота за І місце у територіальному етапі Всеукраїнського природоохоронного конкурсу «Ліси нащадків», керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Грамота команді Шпилівські Жайворонки за ІІІ місце на районному етапі з волейболу Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч», керівник Бдієнко Вячеслав Олегович;
Сертифікат учасника обласної краєзнавчої онлайн-конференції учнівської молоді «Київщина – мій заповітний край», секція «Мистецькі скарби Київщини» Цибенку Дмитру, учню 9 класу, керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Диплом Даниленко Дар’ї за ІІІ місце в обласному фестивалі читців «Літературна вітальня на Київщині» (музично-літературна вистава), керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Сертифікат здобувачам освіти Шпилівського ліцею Іванківської селищної ради за участь в обласному природоохоронному флешмобі «Дерева героя»;
Вперше наш ліцей брав участь у І територіальному етапі Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») для середньої вікової групи в онлайн форматі. Рій «Залізняки», який був представлений на конкурсі посіли ІІ місце. Керівник: Бдієнко Вячеслав Олегович;
Сертифікат авторці дослідницького проєкту, представленого в Альманасі-2024 «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму» Молот Богдані, керівник Глущенко Любов Митрофанівна;
Грамота Даниленко Дар’ї вихованці Центру дитячої та юнацької творчості Іванківської селищної ради за участь у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсах, виставках, фестивалях, акціях;
Грамота лідерам учнівського самоврядування Шпилівського ліцею за І місце у територіальному етапі конкурсу ЕКО-проектів «Зелений крок: сортування відходів»;
Подяка Гриценку Артему лідеру Парламенту дітей Іванківщини за вагомий особистий внесок у розвиток самоврядування дітей та учнівської молоді, активну життєву позицію;
Подяка Даниленко Дар’ї, лідеру Парламенту дітей Іванківщини за вагомий особистий внесок у розвиток самоврядування дітей та учнівської молоді, активну життєву позицію.
Приділено увагу створенню освітнього середовища
Дизайн освітнього простору спрямований на розвиток дитини та мотивацію її до навчання. Навчальні приміщення закладу осучаснюються постійно, хоч вік експлуатації приміщення складає 60 років. Створюються комфортні умови, які відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
Освітній простір організований так, що вчитель може спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мають змогу безпечно переміщуватися і мають місце для зберігання особистих речей.
Обладнано 10 кабінетів, 1 комп’ютерний клас, 1 клас для проведення уроків фізичної культури (в приміщенні немає спортивної зали). Приміщення, де знаходиться садочок (2019 рік відкриття) та їдальня (2022 рік відкриття) знаходяться в іншій будівлі закладу та повністю забезпечені всім необхідним: сучасним обладнанням, меблями, які відповідають вимогам сьогодення, засобами візуалізації тощо. В цьому приміщенні знаходиться укриття, яке потребує капітального ремонту з дренажною системою.
Для організації якісного освітнього процесу навчальні кабінети оснащені ноутбуками, маємо одну мультимедійну дошку та засоби візуалізації (проєктори).
Дотримання мовного законодавства
Освітній процес здійснюється українською мовою. На виконання ст. 10. Конституції України, законів України «Про освіту» (ст. 1, 6, 7), «Про повну загальну середню освіту» (ст. 1, 5, 7), «Про забезпечення функціонування української мови як державної», листа Міністерства освіти і науки України від 15.02.2021 року № 1/9-67 «Про дотримання мовного законодавства в освітньому процесі», з метою створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму в майбутніх громадян України здійснюється відповідна організаційна робота.
У кожному класі оформлені куточки державної символіки, усі виховні заходи проводяться українською мовою.
Про участь у конкурсах було сказано вище.
Разом із цим учні та вчителі закладу освіти взяли участь у ХХІІІ Всеукраїнському диктанті національної єдності.
У рамках предметних тижнів проводились конкурси на краще декламування поезій Т.Г.Шевченка, Лесі Українки. Також вчителями української мови і літератури проведено різноманітні заходи і вікторини до Дня писемності та мови.
Виховна та позакласна робота
У сучасних суспільно-політичних умовах повномасштабної війни з росією, коли Україна ціною життя Героїв, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання учнівської молоді.
Протягом 2023-2024 навчального року виховну роботу проводили офлайн та онлайн.
Щоденно о 9.00 проводилась Загальнонаціональна хвилина мовчання.
Виховний процес був наскрізним на кожному уроці.
Яскравими, змістовними були виховні заходи організовані для учнів та вихованців дитячого садка вихователями, класними керівниками та педагогом-організатором. Успішно проведені загальношкільні заходи: День знань, Міжнародний День Миру, День учителя, День захисника України, День Гідності та Свободи, мітинг до Дня пам’яті жертв Голодомору, новорічні свята, День Соборності України, День рідної мови, День пам’яті Героїв Крут, День пам’яті Героїв Небесної Сотні, День пам’яті і примирення, мамине свято, Міжнародний день вишиванки, свято останнього дзвоника та інші.
Учасники освітнього процесу долучилися до волонтерського руху:
плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок, листівок та сувенірів, узяли участь у благодійних ярмарках тощо.
Долучилися до різоманітних благодійних акцій таких як Всеукраїнська акція «МІШЕЧОК», «Придбай ЕКО-мішечок», спільними зусиллями збирали кошти для допомоги нашим ЗСУ.
Відвідували захисників та передали їм солодощі, малюнки, листи з побажанням перемоги та словами вдячності.
Ціннісне ставлення до людей, сім’ї, родини виявляється у моральній активності особистості, прояві відповідальності, чесності, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до іншого, доброзичливості. Були проведені класними керівниками, педагогом-організатором та соціальним педагогом години спілкування, віртуальні подорожі до країн Добра і Дружби, пізнавально-розважальні ігри та інше відповідно даній тематиці.
Виховними досягненнями напрямку ціннісне ставлення до себе є вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я, прагнення бути фізично здоровою людиною.
У зв’язку з цим було проведено бесіди: «Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся!», «Безпечна поведінка під час канікул – запорука здорового відпочинку», «Чистота рук – запорука здоров’я», вікторини «Ми обираємо здоров’я», конкурс з виготовлення плакатів «Бережемо своє здоров’я», година спілкування «Шкідливим звичкам скажемо: «Ні», переглянули презентацію «Шкідливі звички».
Класні керівники регулярно проводили бесіди, інструктажі, з безпеки життєдіяльності (правила дорожнього руху, правила пожежної безпеки, поведінки на воді, поводження з газом, електроприладами, вибухонебезпечними предметами, поведінки в громадських місцях, профілактики інфекційних захворювань).
Важливою ланкою виховної роботи є пропаганда здорового способу життя, згідно з планом роботи в закладі був проведений День фізичної культури, Олімпійський урок «Швидше! Вище! Сильніше!». Між учнями відбулися спортивні змагання «Веселі старти».
У закладі освіти було проведено тиждень протидії булінгу «Стоп булінг». Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу
(цькування). Соціальним педагогом ліцею проведений для учнів арт-флешмоб «Стоп#булінг».
Проведено заходи в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»), створено відеоролик «Мій улюблений світ без насильства», флешмоб «Життя без СНІДу» (соціальний педагог Кузьменко О.М.).
Класні керівники проводили: квест-гру «Знаю свої права та обов’язки. Умію протидіяти насильству», гру-мандрівку «Країна безпеки», круглий стіл «Здоров’я дитини – здоров’я нації». Був проведений Тиждень права: вікторина «Збройні сили України – слава, гордість, міць країни», «Права людей в умовах збройного конфлікту», правові дебати «Говори. Думай. Перемагай», тренінг «Доброчесність і толерантність».
Ціннісне ставлення до праці є визначальною складовою виховного процесу, що передбачає усвідомлення учнівством соціальної значущості праці, розвинену потребу в трудовій активності, ініціативність, готовність до творчої діяльності, конкурентоспроможності, сформованість працелюбності як базової якості особистості.
Учні та вчителі взяли активну участь у Всесвітньому дні прибирання (прибрали територію біля пам’ятників в селі, могил загиблих воїнів-захисників, жертв голодомору).
Учні під керівництвом вчителя біології Нечипорук Т.В. долучилися до благодійного освітнього проєкту Flowers4School, спрямованого на озеленення українських шкіл та висадили весняні квіти на пришкільній клумбі. Також учні під керівництвом вчителів і керівників гуртків приєдналися до обласного природоохоронного флешмобу з висадки дерев «Дерева Перемоги» та висадили у пришкільному парку берізки та вишні.
Для учнів ліцею класні керівники провели бесіду «Усі професії важливі».
Виховними досягненнями ціннісного ставлення до природи є усвідомлення вихованцями себе як невід’ємної частини природи, взаємовідносини людини та природи, бережливе ставлення до природи. Класні керівники та вихователі дитячого садка провели годину спілкування «Я – маленька частиночка Природи», «Ти відповідальний за тих, кого приручив», здійснили віртуальну мандрівку «У лісі», проведено тематичний діалог «Бережіть рідну природу» та годину спілкування «Ми – у природі, природа в нас». Навчалися використовувати контейнери для сортування сміття: пластику, паперу, скла, поліетилену.
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва – це знання учнів про види мистецтва та засоби їх виразності, здатність виражати власне ставлення до мистецтва, до творчої діяльності в мистецькій сфері та самореалізації. Вчителем музичного мистецтва Глущенко О.Г. для учнів 5-7 класів проведено гру-мандрівку «Музичні фантазії», для учнів 8-9 класів проведено гру-спілкування «Мистецтво та мої емоції». До Дня музики проведено години спілкування: «Театр у моєму житті», «Музичні захоплення»
Учителем організовано виставку дитячої творчості «Люблю Україну».
Розвиток ініціативи та самостійності учнів здійснюється через роботу органів учнівського самоврядування, яке займає вагоме місце у виховній роботі. У І семестрі 2023-2024 навчального року відбулися вибори президента ліцею. За результатами голосування перемогла Даниленко Дарія, учениця 10 класу. Відбулося оновлення складу міністерств, куди ввійшли учні, що мають лідерські здібності для того, щоб їх очолити.
Модель учнівського самоврядування, на чолі якої президент Даниленко Дарія, потребує постійного вдосконалення та доопрацювання.
Педагогічний колектив ліцею працював за планом заходів щодо реалізації УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №348/2021 «Про Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року».
Робота була головним чином орієнтована саме на інформування і підвищення рівня обізнаності учнів із питаннями євроатлантичної інтеграції.
У ліцеї проходили інформаційні кампанії з питань співробітництва України з
НАТО; виховні години в 1-11 класах: «Відкрий Європу для себе», «Як
влаштований Європейський союз»; інформаційні години “Євроатлантична інтеграція України як умова нового світового соціально-політичного порядку”, "Історія створення Європейського Союзу.
Гурткова робота
На базі закладу освіти працює 2 гуртки ЦДЮТ Іванківської селищної ради. Вихованці гуртків географічного краєзнавства «Рідний край» (керівник Глущенко Л.М.), «Любімо Україну!» (керівник Бдієнко В.О.) брали участь в районних, обласних, Всеукраїнських, міжнародних акціях, конкурсах, виставках,фестивалях. Роботи наших гуртківців завжди відзначаються дипломами, подяками, сертифікатами, грамотами за участь та переможні місця. Незліченна кількість робіт та перемог наших учасників і їх керівників перерахована в даному звіті вище в ДОСЯГНЕННЯХ наших ліцеїстів та їх керівників-наставників.
Правовиховна робота
Одним із найважливіших напрямків виховної роботи з дітьми є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх. У закладі склалася певна система, яка передбачає цілеспрямовану планову взаємопов’язану діяльність всіх членів педагогічного та учнівського колективу. Постійно ведеться соціальноправова орієнтація неповнолітніх (запрошуються, за потреби, представники ювенальної превенції та представники служби у справах дітей).
З метою профілактики правопорушень, злочинності, шкідливих звичок та збереження життя і здоров’я дітей були проведені різноманітні заходи: класні години, години спілкування, перегляд відеофільмів, відеороликів тощо.
Соціальний педагог готує та проводить години спілкування з переглядом відеофільмів про здоровий спосіб життя.
Класними керівниками щоденно ведеться облік відвідування учнями занять.
Класні керівники проводили додаткові профілактичні бесіди з учнями про негативний вплив нікотину та вживання алкоголю, наркотичних речовин на організм людини тощо.
Контрольно-аналітична робота
Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.
Згідно з планом роботи на рік контролю підлягала робота:
дослідження якості початкової освіти;
організація індивідуального навчання;
організація інклюзивного навчання;
стан викладання та рівень навчальних досягнень з предметів;
вчителів, що атестуються;
стан ведення учнівських зошитів;
стан ведення класних журналів, особових справ учнів, обліку запису інструкцій з безпеки життєдіяльності;
виконання навчальних програм та планів;
організація повторення навчального матеріалу з предметів інваріантної складової;
контрольні роботи;
підготовка до НМТ;
функціонування групи продовженого дня;
організація виховної роботи;
організація харчування (Постійно перевіряється дотримання графіка відвідування учнями їдальні та правил особистої гігієни під час приймання їжі. Щодня фіксуються та узагальнюються подані класними керівниками дані про фактичну наявність учнів, що харчуються безоплатно. На всі продукти харчування, які постачаються до їдальні, наявні сертифікати якості, картотеки страв. Технологічне обладнання в робочому стані);
соціальний захист, збереження й зміцнення здоров’я учасників освітнього процесу, а це в першу чергу питання організації медичного обслуговування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог.
За наслідками контролю видано накази із конкретними управлінськими рішеннями, розроблено шляхи усунення недоліків у роботі.
Заохочення вчителів та учнів
Одним з методів стимулювання будь-якого виду діяльності є заохочення та покарання.
Атестація є одним із стимулюючих засобів (про це було сказано вище). Учителі отримують винагороду за підсумками навчального року. Учні матеріально заохочуються наприкінці навчального року за участь та перемоги у конкурсах, олімпіадах, МАНах районного та обласного етапів. Також учні нагороджуються Похвальними листами, Похвальними грамотами, Подяками за досягнення у навчанні.
Робота допоміжних служб
У 2023-2024 навчальному році бібліотекар кузьменко О.М. забезпечувала потреби освітнього процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями з предметів, вивчення яких передбачає навчальна програма.
Допомогу педагогічному колективу надавала бібліотека закладу з підготовки заходів як з учнями, так і з педагогами:
виставки книг,
бесіди про збереження підручників,
бібліотечні уроки,
поповнення бібліотеки подарунковими книгами
Одним з напрямків діяльності бібліотеки є пошук нових шляхів комплектування фонду. Щорічно проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу», завдяки чому фонд художньої літератури регулярно поповнюється новими книгами.
У закладі освіти працює сестра медична, що обслуговує учнів, вихованців дитячого садка, учителів, працівників, контролює своєчасне проходження медоглядів.
Здійснює контроль за якістю продуктів, які надходять до харчоблоку, та умовами їх зберігання, контролює виконання персоналом харчоблоку закладки, обліку продуктів та умови їх зберігання. Знімає пробу страв, відповідно до переліку страв, наведеному в меню-розкладі, за температурою, за якої вживатиметься страва. Контролює виконання санітарно-гігієнічних вимог у харчоблоці та в приміщенні, де вживається учнями їжа.
До складу технічного персоналу входить 5 осіб.
Хочу відмітити роботу Фещенко В.М., Мельниченко Г.В, Даниленко А.С., Бернашевського В.Ф., які докладають максимум зусить, щоб територія та приміщення були безпечними та комфортними, завжди допомагають у проведенні ремонтних робіт.
Територія закладу освіти завжди прибрана, доглянута. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються, поливаються, своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри, проводиться скошування трави.
Організація харчування в закладі здійснюється відповідно до нормативно-правових документів. Затверджено Положення про групу НАССР в закладі освіти, інструкції тощо.
Працюємо над упровадженням принципів та вимог до безпечності та якості харчових продуктів.
У закладі освіти було організовано гаряче харчування для всіх учнів 1-11 класів та вихованців дитячого садка. Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідають віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування.
Подяка працівникам їдальні за сумлінне виконання обов’язків.
Соціальний захист
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються в закладі, проводиться згідно з чинним законодавством.
2 рази на рік соціальний педагог складає та поновлює списки учнів соціальнонезахищених категорій.
З опікунами дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримується постійний зв'язок класними керівниками, соціальним педагогом, адміністрацією закладу освіти.
Профорієнтаційна робота
Постійно проводеться профорієнтаційна робота, відбуваються зустрічі з представниками закладів вищої освіти, ліцеїв, технікумів. Організовуються поїздки на день відкритих дверей у вузи для учнів 9,10,11 класів.
Співпраця з батьками
Неможливо досягти успіху без тісної взаємодії між учителями, керівником закладу і батьками. Нова українська школа, в умовах якої наш заклад працює, передбачає, що вчитель разом із батьками утворюють партнерство, у центрі якого дитина. Об’єднання зусиль учителів та батьків сприяє особистісному зростанню дитини і полегшує засвоєння матеріалу. Школа і дім мають стати одним цілим для дитини.
Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником закладу освіти, а тому беруть активну участь в освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів. Актуальними сьогодні є індивідульні зустрічі.
Збереження і зміцнення здоров’я учнів, вихованців дитячого садка та працівників
Медичне обслуговування учнів, вихованців дитячого садка та працівників організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.
Щорічно учні проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у закладі освіти формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої групи, групи звільнених від занять фізичною культурою та основної групи.
Працівники закладу освіти щорічно проходять медичний огляд. Працівники їдальні, вихователі дитячого садка проходять медичні огляди два рази на рік, про що свідчать особові медичні книжки встановленого зразка, які реєструються і зберігаються у сестри медичної.
Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу освіти з цих питань.
Стан цієї роботи контролюється адміністрацією закладу освіти. Наказом було призначено відповідального за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. Наявні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожнен кабінет має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях закладу освіти розміщено стенди з безпеки життєдіяльності.
На початку 2024 року наказом затверджено План заходів із попередження травматизму учнів, вихованців, працівників.
Цивільний захист
Пріоритетом сьогодні є підготовка з цивільного захисту у закладі освіти. Затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2023/2024 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Але є ряд питань, які потребують доопрацювання, зокрема до ремонту та облаштування укриття.
Також зусилля спрямовані на організацію навчання учнів та працівників закладу правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання домедичної допомоги, евакуації тощо.
Фінансово-господарська діяльність
Будівля закладу прийнята в експлуатацію 60 років тому. Але незважаючи на вік та зношеність, адміністрація разом з колективом учителів, працівників, батьків постійно працює над удосконаленням матеріальнотехнічної бази, підтриманню її у робочому стані.
Фінансово-господарська діяльність закладу освіти в 2023 - 2024 навчальному році була спрямована на створення належних і безпечних умов для забезпечення освітнього процесу.
У цьому навчальному році багато уваги надавалось питанню економії енергоресурсів, раціональному та відповідно до законодавства України використанню фінансів.
Основними джерелами фінансування були:
державна субвенція
місцевий бюджет
У повному обсязі була забезпечувалась заробітна плата працівників закладу, виплата оздоровчих та винагороди згідно ст. 57 ЗУ «Про освіту» у розмірі 100%.
Підтримку заклад має від мисливського господарства «Фауна», дякуючи їх багаторічній допомозі нашому закладу, ми змогли замінити (частково – 50м2) підлогу в коридорі ліцею і частково (20 м2) в класах, яка прогнила, а також придбали фарбу для підлоги і стін. Безмежно вдячні!!! Допомогають батьки наших учнів і вихованців у проведенні ремонтних робіт, дооблаштуванні укриття. Щиро дякую за допомогу та співпрацю!!!
Щороку проводиться інвентаризація майна. Вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.
Управлінська діяльність
На 2023-2024 н.р. план роботи створено відповідно до стратегії розвитку закладу з урахуванням освітньої програми. До розроблення річного плану залучалися педагогічні працівники закладу та батьки здобувачів освіти.
Стратегія розвитку враховує специфіку та умови діяльності закладу, включає завдання щодо створення рівного доступу для здобуття якісної освіти, формування ключових компетентностей; створення сучасної матеріально-технічної бази інклюзивного середовища та інші завдання.
Продовжується робота з формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Діє Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу, яке спрямоване на забезпечення якісних освітніх послуг, додержання правових норм поведінки учасниками освітнього процесу.
Дотримуємось чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу закладу експерти інституційного аудиту, а саме:
Освітнє середовище закладу освіти;
Система оцінювання здобувачів освіти;
Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
Управлінські процеси закладу освіти.
Внутрішня система забезпечення якості освіти включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо.
Самооцінювання освітньої діяльності було проведено з урахуванням «Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти».
Основні форми моніторингу: спостереження, вивчення документації, співбесіда з працівниками закладу, здобувачами освіти та їх батьками, анкетування батьків, учнів, педагогічних працівників.
Отримані дані представлені на педагогічній раді, надано рекомендації щодо підвищення якості компонентів внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Пріоритетними напрямками розвитку освіти на 2024-2025 навчальний рік є:
Формування безпечного освітнього простору закладу для всіх учасників освітнього процесу, створення безпечних умов для здобуття освіти, забезпечення її доступності (відповідно безпекової ситуації).
Забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб держави.
Налагодження освітнього процесу в умовах дистанційного навчання
Продовжити формування, налагодження внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.
Реалізація принципу наступності у розвитку дошкільної, загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти.
Організація інклюзивного навчання.
Організація індивідуального навчання.
Розвиток творчої ініціативи, академічної свободи та доброчесності педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг. Моніторинг стану дотримання норм академічної доброчесності в закладі освіти.
Залучення педагогів до експериментальної роботи, до впровадження інноваційних педагогічних технологій в освітній процес з подальшим узагальненням їх досвіду роботи.
Моніторинги з предметів відповідно до Перспективного плану роботи закладу.
Посилення контролю за викладанням предмета «Захист України».
Провести предметні тижні відповідно до Перспективного плану роботи закладу.
Моніторинг системи оцінювання навчальних досягнень.
Підготовка учнів до ЗНО (НМТ).
Підвищення результативності участі у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах, змаганнях.
Створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до освітнього процесу.
Забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу.
Психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу.
Сприяння життєвому і професійному самовизначенню учнів через упровадження різних форм організації профорієнтаційної роботи.
Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору. Патріотичне та громадянське виховання.
Розвиток у здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреб глибокого і творчого оволодіння знаннями, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту, навчання самостійного набуття знань, прагнення і мотивації постійно навчатись протягом усього життя.
Розвиток матеріально-технічної бази та покращення умов освітньої діяльності навчального закладу (відповідно фінансових можливостей, умов та особливостей воєнного стану).
Організація різнорівневої взаємодії та співпраці всіх учасників освітнього процесу в боротьбі та протистоянні російській агресії.
Упровадження та постійна підтримка функціонування принципів системи НАССР на харчоблоці.
Продовження роботи над удосконаленням сайту ліцею.
Постіна робота над подоланням освітніх втрат.
Звіт
директора Шпилівського ліцею Іванківської селищної ради
Віри СКОПИЧ
про свою діяльність на посаді за 2022– 2023 н. р.
30.06.2023
Шановні присутні! Відповідно до наказу МОН України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» від 28.01.2005 №55 керівники закладів освіти щорічно після завершення навчального року звітують перед педагогічним колективом, батьківським загалом, представниками громадськості про виконану роботу за навчальний рік.
Як директор закладу освіти, у своїй діяльності протягом звітного періоду керувалася Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Статутом закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами МОН України та Постановами Кабінету Міністрів України, посадовими обов’язками директора, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу освіти.
Загальна інформація про заклад освіти
У 2022-2023 навчальному році освітній процес забезпечували 18 педагогічних працівників. Технічних працівників - 4. Навчалося 76 учнів у 1- 10 класах, 14 вихованців дитячого садка. У початковій школі 4 класи, у яких навчалося 35 учнів; в 5-9 класах 5 класів – 36 учнів; у 10 класі - 5 учнів; 11 класу у цьому навчальному році не було.
Кадрове забезпечення
Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової освіти педпрацівників. У 2022/2023 н.р. заклад освіти був забезпечений штатними працівниками на 100%.
За якісним складом педагогічних працівників заклад освіти має такі показники: педагогічне звання «Старший учитель» мають 4 вчителі, «Майстер спорту» - 1;
- «Вища» категорія – 5
Спеціаліст І категорії – 6
Спеціаліст ІІ категорії – 1
«Спеціаліст» – 6
Забезпечення обов’язковою освітою
У 2022 – 2023 навчальному році робота закладу освіти була спрямована на виконання Указів Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами), від 12 серпня 2022 року №573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», Законом України від 19.06.2022 №2315-ІХ «Про внесення змін до розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», наказом МОЗ України від 25.09.2020 № 2205 “Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти”, Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 №1115, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 2022 року № 1371 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» (зі змінами, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 серпня 2022 року № 1529 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 2022 року № 1371»), Положення про здобуття повної загальної середньої освіти у Шпилівському ліцеї Іванківської селищної ради та рішенням педагогічної ради закладу від 31.08.2022 року №1, Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середної освіти, Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПІН5.5.2.008-01), Статуту та інших законодавчих і нромативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».
У 2022-2023 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів за новим Державним стандартом “Нова українська школа”, удосконалення змісту освітнього процесу, упровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей учасників освітнього процесу, подальше впровадження профільного навчання, забезпечення інклюзивного навчання. Освітній процес відбувався в одну зміну.
Протягом року простежувався і певний рух учнів. Так, протягом 2022– 2023 н.р. прибуло 1 учнів, вибуло 3 учні, у зв’язку з переведенням до іншого закладу освіти.
У зв’язку із оголошенням воєнного стану з 24 лютого 2022 року почали прибувати діти із зон бойових дій та тимчасово окупованих територій. На завершення 2022-2023 навчального року дітей із числа внутрішньо переміщених осіб в закладі немає.
Форми здобуття освіти у 2022-2023 н.р.:
інституційна (очна, дистанційна)
індивідуальна: екстернатна форма – 6 учнів
Національною радою реформ визнано інклюзивне навчання одним із пріоритетів розвитку держави, що є одним із основних чинників реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Україні.
У 2022-2023 навчальному році організовано інклюзивне навчання в 3 класі на підставі заяви батьків дитини з особливими освітніми потребами та висновку інклюзивно-ресурсного центру, у якому навчалася 1 учениця.
Функціонувала група продовженого дня. Вихователі ГПД працювали над створенням умов для повноцінного розвитку особистості молодшого школяра через комплексний системний підхід до організації виховання, навчання, розвитку та збереження здоров’я учнів, проводить розвивальні та спортивні ігри, спостереження за природою під час прогулянок, виховні заходи.
Наш ліцей має у своєму складі ЗДО. Працює у нашому садочку одна група змішаного типу віковий склад вихованців 3-6 років. Кількість вихованців – 14. Для створення єдиного освітнього процесу в закладі застосовується наступність між дошкільною та початковою освітою, що логічно продовжується від дитячого садка до школи.
Методична робота
У 2022-2023 н.р. заклад освіти продовжив роботу над проблемним питанням «Розвиток компетентностей учасників освітнього процесу – умова досягнення якісної освіти».
Затверджено мережу колективних форм методичної роботи: ліцейські методичні об’єднання за освітніми галузями:
М/О вчителів початкових класів (керівник Баранова С.В.)
М/О вчителів предметів філологічного напрямку (керівник Гришкова Т.В.)
М/О вчителів природничо-математичних наук (керівник Нечипорук Т.В.)
М/О вчителів суспільно-гуманітарних наук (керівник Михайленко О.О.)
М/О класних керівників (керівник Кузьменко О.М.)
Педагоги у 2022-2023 н.р. пройшли курсову підготовку у комунальному навчальному закладі Київської обласної ради «Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів» у місті Біла Церква згідно з планом-графіком курсової підготовки. Під час воєнного стану вчителі проходили курси дистанційно. Також пройшли онлайн-курси, семінари, вебінари на різних інтернет ресурсах та освітніх онлайн середовищах: Prometheus, Edera, освітній проєкт «На урок», Нова українська школа, інтерактивне навчальне видавництво «Ранок», Освіторія, Всеосвіта, тощо.
Дієвим органом у структурі роботи ліцею є педагогічні ради, проведення яких мали на меті стимулювання розвитку творчого потенціалу педколективу, забезпечення підвищення якості освітнього процесу, зокрема, реалізацію річного плану та стратегії розвитку закладу.
Було проведено 10 засідань педагогічної ради: тематичні, організаційні.
На педагогічних радах досить послідовно, детально і предметно розглядались питання щодо організації безпечного освітнього середовища в умовах пандемії та оголошення воєнного стану, де педагогічні працівники одержали рекомендації щодо формування психологічно здорового мікроклімату, психологічної підтримки всіх здобувачів освіти. Приділено увагу питанню про організацію освітнього процесу за технологіями дистанційного навчання в умовах воєнного стану.
Реформування освіти вимагає від педагогів постійного поповнення як професійних знань, так і вдосконалення методичної майстерності. Своїми напрацюваннями вчителі закладу ділилися з колегами.
Учителі проводили інноваційні методичні заходи: тренінги, майстер – класи, вебінари, поширюючи свій досвід роботи. Були членами журі районного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад і конкурсів. Створювали та опубліковували розробки своїх уроків на онлайн платформах освітнього проєкту «На урок» і Всеосвіта, одержали сертифікати. Брали участь у виставці «Освіта Іванківщини-2023» та демонстрували свої методичні посібники і розробки. Також роботи вчителя Кузьменко О.М. опубліковано на офіційному сайті комунального навчального закладу Київської обласної ради «КОІПОПК» міста Біла Церква. Кузьменко О.М. нагороджено грамотою відділу освіти Іванківської селищної ради за перемогу в конкурсі на кращу методичну розробку матеріалів для учителів-філологів. Нагороджено грамотою відділу освіти Іванківської селищної ради Михайленко О.О. вчителя історії за підготовку призера ІІІ (обласного) етапу ХХІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Нагороджено грамотою відділу освіти Іванківської селищної ради Глущенко Л.М. керівника гуртка Іванківського ЦДЮТ за підготовку переможців обласних, Всеукраїнських, міжнародних конкурсів, виставок, фестивалів, акцій.
У 2022-2023 н.р. атестувались 5 педпрацівників. За підсумками атестації:
Встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» вчителю зарубіжної літератури Кузьменко Олені Миколаївні.
Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст» соціальному педагогу Кузьменко Олені Миколаївні.
Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» вчителю української мови і літератури Гришковій Тамілі Василівні.
Встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєного раніше педагогічного звання «старший учитель» вчителю англійської мови Зінченку Олегу Ігоровичу.
Встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» вчителю математики Максименку Михайлу Івановичу.
Встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» вчителю початкових класів Барановій Світлані Володимирівні.
Результативність освітнього процесу
Організація освітньої діяльності здійснювалася відповідно до Освітніх програм закладу освіти для 1-2, 3-4, 5-6, 6-11 класів, схвалених педагогічною радою ТА затверджених наказом по ліцею.
Освітній процес здійснювався офлайн, а у другому семестрі – онлайн (через затоплення грунтовими водами укриття ліцею і неможливість перебування в ньому під час повітряних тривог).
Організація дистанційного навчання включала в себе налагодження каналів комунікації між всіма учасниками освітнього процесу, адаптацію розкладу та графіка навчання, зміну формату подачі матеріалу, зворотний зв’язок і контроль за виконанням завдань. Для цього педагоги використовували різні інтернет-ресурси: (ZOOM, Meet, Viber, Skype, IMessage, електронна пошта).
Система оцінювання в закладі освіти:
формувальне
рівневе
12-тибальне
У 10 класі вивчається профільний предмет географія.
Результати праці – це основний показник діяльності закладу освіти.
Одним з найважливіших результатів є якість навчання.
У 2022 - 2023 н. р. високий рівень знань виявили - 4 учні (7,02%) достатній 31 учень (54,4%) середній – 18 учнів (31,6%), початковий 4 учня (7,02% ). В даному розрахунку учні 3-10 класів, які оцінюються рівнево та бально. Учні 1 і 2 класів – оцінювання формувальне.
Учні 4, 9 класів звільнені від ДПА .
У закладі освіти приділяється велика увага роботі з обдарованими дітьми. У ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад брали участь переможці І етапу (шкільного). За результатами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад учень 9 класу Чорний Богдан виборов призове ІІ місце у олімпіаді з біології.
У ІІ етапі ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка брали участь 2 учнів нашого закладу.
У ІІ етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені
Петра Яцика брали участь 2 учнів нашого закладу.
Нагороджено учня 9 класу Гриценка Артема за І місце ХХІІ Всеукраїнського конкурсі учнівської творчості присвяченого Шевченківським дням (номінація «Історія України і державотворення) та за І місце ХХІІ Всеукраїнського конкурсі учнівської творчості присвяченого Шевченківським дням (номінація «Література»)
Немає серед наших учнів учасників МАН. Тому це питання потребує підготовки та доопрацювання.
Приділено увагу створенню освітнього середовища
Дизайн освітнього простору спрямований на розвиток дитини та мотивацію її до навчання. Навчальні приміщення закладу осучаснюються постійно, хоч вік експлуатації приміщення складає 60 років. Створюються комфортні умови, які відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
Освітній простір організований так, що вчитель може спостерігати за діяльністю дітей в усіх осередках, діти мають змогу безпечно переміщуватися і мають місце для зберігання особистих речей.
Обладнано 10 кабінетів, 1 комп’ютерний клас, 1 клас для проведення уроків фізичної культури (в приміщенні немає спортивної зали). Приміщення, де знаходиться садочок (2019 рік відкриття) та їдальня (2022 рік відкриття) знаходяться в іншій будівлі закладу та повністю забезпечені всім необхідним: сучасним обладнанням, меблями, які відповідають вимогам сьогодення, засобами візуалізації тощо. В цьому приміщенні знаходиться укриття, яке потребує капітального ремонту з дренажною системою.
Для організації якісного освітнього процесу навчальні кабінети оснащені ноутбуками, маємо одну мультимедійну дошку та засоби візуалізації (проєктори).
Дотримання мовного законодавства
Освітній процес здійснюється українською мовою. На виконання ст. 10. Конституції України, законів України «Про освіту» (ст. 1, 6, 7), «Про повну загальну середню освіту» (ст. 1, 5, 7), «Про забезпечення функціонування української мови як державної», листа Міністерства освіти і науки України від 15.02.2021 року № 1/9-67 «Про дотримання мовного законодавства в освітньому процесі», з метою створення належних умов для розвитку і розширення сфери функціонування української мови, виховання шанобливого ставлення до неї, формування патріотизму в майбутніх громадян України здійснюється відповідна організаційна робота.
У кожному класі оформлені куточки державної символіки, усі виховні заходи проводяться українською мовою.
Про участь у конкурсах було сказано вище.
Разом із цим учні та вчителі закладу освіти взяли участь у ХХІІ Всеукраїнському диктанті національної єдності.
У рамках предметних тижнів проводились конкурси на краще декламування поезій Т.Г.Шевченка, Лесі Українки. Також вчителями української мови і літератури проведено різноманітні заходи і вікторини до Дня писемності та мови.
Виховна та позакласна робота
У сучасних суспільно-політичних умовах повномасштабної війни з росією, коли Україна ціною життя Героїв, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання учнівської молоді.
Протягом 2022-2023 навчального року виховну роботу проводили офлайн та онлайн.
Щоденно о 9.00 проводилась Загальнонаціональна хвилина мовчання.
Виховний процес був наскрізним на кожному уроці.
Яскравими, змістовними були виховні заходи організовані для учнів та вихованців дитячого садка вихователями, класними керівниками та педагогом-організатором. Успішно проведені загальношкільні заходи: День знань, Міжнародний День Миру, День учителя, День захисника України, День Гідності та Свободи, мітинг до Дня пам’яті жертв Голодомору, новорічні свята, День Соборності України, День рідної мови, День пам’яті Героїв Крут, День пам’яті Героїв Небесної Сотні, День пам’яті і примирення, мамине свято, Міжнародний день вишиванки, свято останнього дзвоника та інші.
Учасники освітнього процесу долучилися до волонтерського руху:
плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок, листівок та сувенірів, узяли участь у благодійних ярмарках тощо.
Долучилися до різоманітних благодійних акцій таких як Всеукраїнська акція «МІШЕЧОК», «Придбай ЕКО-мішечок», спільними зусиллями збирали кошти для допомоги нашим ЗСУ.
Відвідували захисників та передали їм солодощі, малюнки, листи з побажанням перемоги та словами вдячності.
Ціннісне ставлення до людей, сім’ї, родини виявляється у моральній активності особистості, прояві відповідальності, чесності, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, терпимості до іншого, доброзичливості. Були проведені класними керівниками, педагогом-організатором та соціальним педагогом години спілкування, віртуальні подорожі до країн Добра і Дружби, пізнавально-розважальні ігри та інше відповідно даній тематиці.
Виховними досягненнями напрямку ціннісне ставлення до себе є вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров’я, прагнення бути фізично здоровою людиною.
У зв’язку з цим було проведено бесіди: «Коронавірус: профілактика інфікування і поширення», «Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся!», «Безпечна поведінка під час канікул – запорука здорового відпочинку», «Чистота рук – запорука здоров’я», вікторини «Ми обираємо здоров’я», конкурс з виготовлення плакатів «Бережемо своє здоров’я», година спілкування «Шкідливим звичкам скажемо: «Ні», переглянули презентацію «Шкідливі звички».
Класні керівники регулярно проводили бесіди, інструктажі, з безпеки життєдіяльності (правила дорожнього руху, правила пожежної безпеки, поведінки на воді, поводження з газом, електроприладами, вибухонебезпечними предметами, поведінки в громадських місцях, профілактики інфекційних захворювань).
Важливою ланкою виховної роботи є пропаганда здорового способу життя, згідно з планом роботи з 12 вересня 2022 року в закладі був проведений День фізичної культури, Олімпійський урок «Швидше! Вище! Сильніше!». Між учнями відбулися спортивні змагання «Веселі старти».
З 16 по 20 вересня у закладі освіти пройшов тиждень протидії булінгу «Стоп булінг». Протягом тижня відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу
(цькування). Соціальним педагогом ліцею проведений для учнів арт-флешмоб «Стоп#булінг».
Проведено заходи в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»), створено відеоролик «Мій улюблений світ без насильства», флешмоб «Життя без СНІДу» (соціальний педагог Кузьменко О.М.).
Класні керівники проводили: квест-гру «Знаю свої права та обов’язки. Умію протидіяти насильству», гру-мандрівку «Країна безпеки», круглий стіл «Здоров’я дитини – здоров’я нації». Також з 05-09 грудня 2022 року був проведений Тиждень права: вікторина «Збройні сили України – слава, гордість, міць країни», «Права людей в умовах збройного конфлікту», правові дебати «Говори. Думай. Перемагай», тренінг «Доброчесність і толерантність».
Ціннісне ставлення до праці є визначальною складовою виховного процесу, що передбачає усвідомлення учнівством соціальної значущості праці, розвинену потребу в трудовій активності, ініціативність, готовність до творчої діяльності, конкурентоспроможності, сформованість працелюбності як базової якості особистості.
Учні та вчителі взяли активну участь у Всесвітньому дні прибирання (прибрали територію біля пам’ятників в селі, могил загиблих воїнів-захисників, жертв голодомору).
Учні під керівництвом вчителя біології Нечипорук Т.В. долучилися до благодійного освітнього проєкту Flowers4School, спрямованого на озеленення українських шкіл та висадили весняні квіти на пришкільній клумбі. Також учні 10 класу під керівництвом вчителя і керівника гуртка «Рідний край» Глущенко Л.М. приєдналися до обласного природоохоронного флешмобу з висадки дерев «Дерева Перемоги» та висадили у пришкільному парку берізки та вишні.
Для учнів ліцею класні керівники провели бесіду «Усі професії важливі».
Виховними досягненнями ціннісного ставлення до природи є усвідомлення вихованцями себе як невід’ємної частини природи, взаємовідносини людини та природи, бережливе ставлення до природи. Класні керівники та вихователі дитячого садка провели годину спілкування «Я – маленька частиночка Природи», «Ти відповідальний за тих, кого приручив», здійснили віртуальну мандрівку «У лісі», проведено тематичний діалог «Бережіть рідну природу» та годину спілкування «Ми – у природі, природа в нас». Навчалися використовувати контейнери для сортування сміття: пластику, паперу, скла, поліетилену.
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва – це знання учнів про види мистецтва та засоби їх виразності, здатність виражати власне ставлення до мистецтва, до творчої діяльності в мистецькій сфері та самореалізації. Вчителем музичного мистецтва та педагогом-організаторм Глущенко О.Г. для учнів 5-6 класів проведено гру-мандрівку «Музичні фантазії», для учнів 8-9 класів проведено гру-спілкування «Мистецтво та мої емоції». До Дня музики проведено години спілкування: «Театр у моєму житті», «Музичні захоплення»
Учителем організовано виставку дитячої творчості «Люблю Україну».
Розвиток ініціативи та самостійності учнів здійснюється через роботу органів учнівського самоврядування, яке займає вагоме місце у виховній роботі. У І семестрі 2022-2023 навчального року відбулися вибори президента ліцею. За результатами голосування перемогла Даниленко Дарія, учениця 9 класу. Відбулося оновлення складу міністерств, куди ввійшли учні, що мають лідерські здібності для того, щоб їх очолити.
Однак модель учнівського самоврядування, на чолі якої президент Даниленко Дарія, потребує доопрацювання.
Педагогічний колектив ліцею працював за планом заходів щодо реалізації УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №348/2021 «Про Стратегію комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року».
Робота була головним чином орієнтована саме на інформування і підвищення рівня обізнаності учнів із питаннями євроатлантичної інтеграції.
У ліцеї проходили інформаційні кампанії з питань співробітництва України з
НАТО; виховні години в 1-10 класах: «Відкрий Європу для себе», «Як
влаштований Європейський союз»; інформаційні години “Євроатлантична інтеграція України як умова нового світового соціально-політичного порядку”, "Історія створення Європейського Союзу.
Гурткова робота
На базі закладу освіти працює 3 гуртки ЦДЮТ Іванківської селищної ради. Вихованці гуртків «Юні охоронці природи» (керівник Баранова С.В.), географічного краєзнавства «Рідний край» (керівник Глущенко Л.М.), «Успіх» (керівник Глущенко О.Г.) брали участь в районних, обласних, Всеукраїнських, міжнародних акціях, конкурсах, виставках,фестивалях. Роботи наших гуртківців завжди відзначаються дипломами, подяками, сертифікатами, грамотами за участь та переможні місця. Незліченна кількість робіт наших учасників, ось перелік деяких з них: участь в обласному флешмобі «Дерева перемоги», в обласному мистецько-просвітницькому проєкті «Я по світу іду в вишиванці», обласному фото-квесті «Кольори моєї землі», Всеукраїнській акціі «Мішечок», Всеукраїнському юнацькому фестивалі «В об’єктиві натураліста», обласному конкурсі «Новорічна композиція» та інших.
До Дня обдарованих дітей нагороджено грамотою відділу освіти Іванківської селищної ради вихованця гуртка «Рідний край» (керівник Глущенко Л.М.) Молота Ростислава переможця обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів, виставок, фестивалів, акцій.
Правовиховна робота
Одним із найважливіших напрямків виховної роботи з дітьми є превентивне виховання та профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх. У закладі склалася певна система, яка передбачає цілеспрямовану планову взаємопов’язану діяльність всіх членів педагогічного та учнівського колективу. Постійно ведеться соціальноправова орієнтація неповнолітніх (запрошуються, за потреби, представники ювенальної превенції та представники служби у справах дітей).
З метою профілактики правопорушень, злочинності, шкідливих звичок та збереження життя і здоров’я дітей були проведені різноманітні заходи: класні години, години спілкування, перегляд відеофільмів, відеороликів тощо.
Соціальний педагог готує та проводить години спілкування з переглядом відеофільмів про здоровий спосіб життя.
Класними керівниками щоденно ведеться облік відвідування учнями занять.
Класні керівники проводили додаткові профілактичні бесіди з учнями про негативний вплив нікотину та вживання алкоголю, наркотичних речовин на організм людини тощо.
Контрольно-аналітична робота
Контроль – це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.
Згідно з планом роботи на рік контролю підлягала робота:
дослідження якості початкової освіти;
організація індивідуального навчання;
організація інклюзивного навчання;
стан викладання та рівень навчальних досягнень з предметів;
вчителів, що атестуються;
стан ведення учнівських зошитів;
стан ведення класних журналів, особових справ учнів, обліку запису інструкцій з безпеки життєдіяльності;
виконання навчальних програм та планів;
організація повторення навчального матеріалу з предметів інваріантної складової;
контрольні роботи;
підготовка до НМТ (в цьому році 11 класу не було);
функціонування групи продовженого дня;
організація виховної роботи;
організація харчування (Постійно перевіряється дотримання графіка відвідування учнями їдальні та правил особистої гігієни під час приймання їжі. Щодня фіксуються та узагальнюються подані класними керівниками дані про фактичну наявність учнів, що харчуються безоплатно. На всі продукти харчування, які постачаються до їдальні, наявні сертифікати якості, картотеки страв. Технологічне обладнання в робочому стані);
соціальний захист, збереження й зміцнення здоров’я учасників освітнього процесу, а це в першу чергу питання організації медичного обслуговування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог.
За наслідками контролю видано накази із конкретними управлінськими рішеннями, розроблено шляхи усунення недоліків у роботі.
Заохочення вчителів та учнів
Одним з методів стимулювання будь-якого виду діяльності є заохочення та покарання.
Атестація є одним із стимулюючих засобів (про це було сказано вище). Учителі отримують винагороду за підсумками навчального року. Учнів матеріально заохочуються наприкінці навчального року за участь та перемоги у конкурсах, олімпіадах, МАНах районного та обласного етапів. Також учні нагороджуються Похвальними листами, Похвальними грамотами, Подяками за досягнення у навчанні.
Робота допоміжних служб
У 2022-2023 навчальному році бібліотекар Кузьменко О.М. забезпечувала потреби освітнього процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями з предметів, вивчення яких передбачає навчальна програма.
Допомогу педагогічному колективу надавала бібліотека закладу з підготовки заходів як з учнями, так і з педагогами:
виставки книг,
бесіди про збереження підручників,
бібліотечні уроки,
поповнення бібліотеки подарунковими книгами
Одним з напрямків діяльності бібліотеки є пошук нових шляхів комплектування фонду. Щорічно проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу», завдяки чому фонд художньої літератури регулярно поповнюється новими книгами.
У закладі освіти працює сестра медична Глущенко І.О., що обслуговує учнів, вихованців дитячого садка, учителів, працівників, контролює своєчасне проходження медоглядів.
Здійснює контроль за якістю продуктів, які надходять до харчоблоку, та умовами їх зберігання, контролює виконання персоналом харчоблоку закладки, обліку продуктів та умови їх зберігання. Знімає пробу страв, відповідно до переліку страв, наведеному в меню-розкладі, за температурою, за якої вживатиметься страва. Контролює виконання санітарно-гігієнічних вимог у харчоблоці та в приміщенні, де вживається учнями їжа.
До складу технічного персоналу входить 4 особи.
Хочу відмітити роботу Фещенко В.М., Мельниченко Г.В., Лозенка С.С., Малишевої М.В., які докладають максимум зусить, щоб територія та приміщення були безпечними та комфортними, завжди допомагають у проведенні ремонтних робіт.
Територія закладу освіти завжди прибрана, доглянута. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються, поливаються, своєчасно обрізаються дерева, кущі, біляться бордюри, проводиться скошування трави.
Організація харчування в закладі здійснюється відповідно до нормативно-правових документів. Затверджено Положення про групу НАССР в закладі освіти, інструкції тощо.
Працюємо над упровадженням принципів та вимог до безпечності та якості харчових продуктів.
У закладі освіти було організовано гаряче харчування для всіх учнів 1-10 класів та вихованців дитячого садка. Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідають віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування.
Подяка працівникам їдальні за сумлінне виконання обов’язків.
Соціальний захист
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються в закладі, проводиться згідно з чинним законодавством.
2 рази на рік соціальний педагог складає та поновлює списки учнів соціальнонезахищених категорій.
З опікунами дітей, позбавлених батьківського піклування, підтримується постійний зв'язок класними керівниками, соціальним педагогом, адміністрацією закладу освіти.
Профорієнтаційна робота
Постійно проводеться профорієнтаційна робота, відбуваються зустрічі з представниками закладів вищої освіти, ліцеїв, технікумів. Організовуються поїздки на день відкритих дверей у вузи для учнів 9,10 класів.
Співпраця з батьками
Неможливо досягти успіху без тісної взаємодії між учителями, керівником закладу і батьками. Нова українська школа, в умовах якої наш заклад працює, передбачає, що вчитель разом із батьками утворюють партнерство, у центрі якого дитина. Об’єднання зусиль учителів та батьків сприяє особистісному зростанню дитини і полегшує засвоєння матеріалу. Школа і дім мають стати одним цілим для дитини.
Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником закладу освіти, а тому беруть активну участь в освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів. Актуальними сьогодні є індивідульні зустрічі.
Збереження і зміцнення здоров’я учнів, вихованців дитячого садка та працівників
Медичне обслуговування учнів, вихованців дитячого садка та працівників організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює шкільна медична сестра, яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань.
Щорічно учні проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у закладі освіти формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої групи, групи звільнених від занять фізичною культурою та основної групи.
Працівники закладу освіти щорічно проходять медичний огляд. Працівники їдальні, вихователі дитячого садка проходять медичні огляди два рази на рік, про що свідчать особові медичні книжки встановленого зразка, які реєструються і зберігаються у сестри медичної.
Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу освіти з цих питань.
Стан цієї роботи контролюється адміністрацією закладу освіти. Наказом було призначено відповідального за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. Наявні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожнен кабінет має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях закладу освіти розміщено стенди з безпеки життєдіяльності.
На початку 2023 року наказом затверджено План заходів із попередження травматизму учнів, вихованців, працівників.
Цивільний захист
Пріоритетом сьогодні є підготовка з цивільного захисту у закладі освіти. Затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2022/2023 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Але є ряд питань, які потребують доопрацювання, зокрема до ремонту та облаштування укриття.
Також зусилля спрямовані на організацію навчання учнів та працівників закладу правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання домедичної допомоги, евакуації тощо.
Фінансово-господарська діяльність
Будівля закладу прийнята в експлуатацію 60 років тому. Але незважаючи на вік та зношеність, адміністрація разом з колективом учителів, працівників, батьків постійно працює над удосконаленням матеріальнотехнічної бази, підтриманню її у робочому стані.
Фінансово-господарська діяльність закладу освіти в 2022 - 2023 навчальному році була спрямована на створення належних умов для забезпечення освітнього процесу.
У цьому навчальному році багато уваги надавалось питанню економії енергоресурсів, раціональному та відповідно до законодавства України використанню фінансів.
Основними джерелами фінансування були:
державна субвенція
місцевий бюджет
У повному обсязі була забезпечувалась заробітна плата працівників закладу, виплата оздоровчих та винагороди згідно ст. 57 ЗУ «Про освіту» у розмірі 100%.
Підтримку заклад має від мисливського господарства «Фауна», дякуючи їх багаторічній допомозі нашому закладу, ми змогли замінити (частково – 80 м2) підлогу в коридорі ліцею, яка прогнила, а також придбали фарбу для підлоги і стін. Безмежно вдячні!!! Також в цьому році для заміни підлоги в коридорі нам надали допомогу і виготовили лаги для підлоги ФОП «Чижиков М.А». Дуже дякуємо!!! Допомогають батьки наших учнів і вихованців у проведенні ремонтних робіт. Висловлюю слова вдячності батьку наших учениць Мандрі А.О, який повністю демонтував стару прогнившу підлогу (80 м2) і уклав нову. Щиро дякую!!!
Щороку проводиться інвентаризація майна. Вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.
Управлінська діяльність
На 2022-2023 н.р. план роботи створено відповідно до стратегії розвитку закладу з урахуванням освітньої програми. До розроблення річного плану залучалися педагогічні працівники закладу та батьки здобувачів освіти.
Стратегія розвитку враховує специфіку та умови діяльності закладу, включає завдання щодо створення рівного доступу для здобуття якісної освіти, формування ключових компетентностей; створення сучасної матеріально-технічної бази інклюзивного середовища та інші завдання.
Продовжується робота з формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Діє Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу, яке спрямоване на забезпечення якісних освітніх послуг, додержання правових норм поведінки учасниками освітнього процесу.
Дотримуємось чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу закладу експерти інституційного аудиту, а саме:
Освітнє середовище закладу освіти;
Система оцінювання здобувачів освіти;
Оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;
Управлінські процеси закладу освіти.
Внутрішня система забезпечення якості освіти включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо.
Самооцінювання освітньої діяльності було проведено з урахуванням «Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти».
Основні форми моніторингу: спостереження, вивчення документації, співбесіда з працівниками закладу, здобувачами освіти та їх батьками, анкетування батьків, учнів, педагогічних працівників.
Отримані дані представлені на педагогічній раді, надано рекомендації щодо підвищення якості компонентів внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Пріоритетними напрямками розвитку освіти на 2023-2024 навчальний рік є:
Формування безпечного освітнього простору закладу для всіх учасників освітнього процесу, створення безпечних умов для здобуття освіти, забезпечення її доступності (відповідно безпекової ситуації).
Забезпечення доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів особистості, потреб держави.
Налагодження освітнього процесу в умовах дистанційного навчання
Продовжити формування, налагодження внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.
Реалізація принципу наступності у розвитку дошкільної, загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти.
Організація інклюзивного навчання.
Організація індивідуального навчання.
Розвиток творчої ініціативи, академічної свободи та доброчесності педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг. Моніторинг стану дотримання норм академічної доброчесності в закладі освіти.
Залучення педагогів до експериментальної роботи, до впровадження інноваційних педагогічних технологій в освітній процес з подальшим узагальненням їх досвіду роботи.
Моніторинги з предметів відповідно до Перспективного плану роботи закладу.
Посилення контролю за викладанням предмета «Захист України».
Провести предметні тижні відповідно до Перспективного плану роботи закладу.
Моніторинг системи оцінювання навчальних досягнень.
Підготовка учнів до ЗНО (МНТ).
Підвищення результативності участі у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах, змаганнях.
Створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до освітнього процесу.
Забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу.
Психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу.
Сприяння життєвому і професійному самовизначенню учнів через упровадження різних форм організації профорієнтаційної роботи.
Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору. Патріотичне та громадянське виховання.
Розвиток у здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреб глибокого і творчого оволодіння знаннями, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту, навчання самостійного набуття знань, прагнення і мотивації постійно навчатись протягом усього життя.
Розвиток матеріально-технічної бази та покращення умов освітньої діяльності навчального закладу (відповідно фінансових можливостей, умов та особливостей воєнного стану).
Організація різнорівневої взаємодії та співпраці всіх учасників освітнього процесу в боротьбі та протистоянні російській агресії.
Упровадження та постійна підтримка функціонування принципів системи НАССР на харчоблоці.
Продовження роботи над удосконаленням сайту ліцею.